Historie prodlužování řas

Řasy hrály v průběhu celé historie velkou roli a to nejen z funkčního hlediska. Krásné ženské řasy vždy přitahovaly pozornost, proto postupně přicházely nové a nové techniky. Přestože prodlužování řas se datuje začátkem 20.století, jejich základy položily již staré civilizace - ve starém Římě ženy používaly ke zvýraznění řas směs rozdrcené tuhy a vody, ve starém Řecku a Egyptě  si ženy ke krásným řasám dopomáhaly pálením speciálních tyčinek a z toho získanými uhlíky, ženy na východě používaly antimon.

 

Boom v prodlužování řas odstartovalo 20.století a jeho Hollywoodské hvězdy. Promítací plátno si žádalo dlouhé a přepychové řasy, které upoutávaly pozornost milionů diváků. Zde se zrodila myšlenka prodlužování pomocí plastových třásní. Tyto třásně byly nalepeny na nit a tato konstrukce se přilepila na oční víčko. Tyto umělé řasy působily velmi nepřirozeně a i jejich trvanlivost se počítala na hodiny. Prodlužování řas bylo velmi finančně nákladné a proto bylo výsadou filmových hvězd..

Roky plynuly a na prodlužování řas se pomalu zapomnělo. S nástupem 50. let  prodlužování řas ožívá, zejména díky herečkám jako Sofia Loren a Doris Day. Od té doby se objevují nové techniky a materiály.

 

Královstvím prodlužování řas se stalo Japonsko, kde se v roce 2006 zrodila myšlenka prodlužování technikou řasa k řase. To byl skutečný skok kupředu v celé historii prodlužování řas. Tato revoluční technika propůjčuje naprosto přirozené a dlouhotrvající prodloužení řas. Řasy jsou z lehkého hypoalergenního materiálu, který připomíná norkovou srst. Prodlužování technikou řasa na řasu se stalo velmi populární službou, která je nyní žádána na celém světě.