Dornova metoda a Breussova masáž

Úkolem Dornovy metody je pomocí vlastního pohybu člověka navracet obratle a kosti na svá místa. Cviky z Dornovy metody dokáže provádět naprosto každý, jsou jednoduché. Dieter Dorn chtěl, aby byla šířena zcela zdarma.
Dornova metoda je bezpečná terapie bez nepříjemných vedlejších účinků, která díky řadě jednoduchých cvičení  přináší  pozitivní výsledky s dlouhodobým trváním. Výrazné pozitivní výsledky se dostaví již za několik málo sezení, jedná se tak o velice efektivní metodu.Dornova metoda dokáže napravit léta trvající bolesti zad a kloubů. Díky pohybu klienta při terapii nedochází k nepřijemným trhavým pohybům, k nápravě dochází zásadně za pomoci klienta na základě jeho vůle.Základním pilířem je zjištění nestejné délky dolních končetin. Dornova metoda má za úkol  napravit tuto nerovnost, nejlépe pomocí cviků, které provádí klient sám.
Až v případě, kdy si klient pomocí cviků sám nemůže pomoci, přichází na řadu Dornova metoda a její řádně odborně vyškolen terapeut
 
Breussova masáž
 
Breusova masáž představuje jednoduchou techniku, která se skládá jen z několika hmatů v jasně definovaných směrech. Masíruje se na zádech, podél obou stran páteře, za použití tzv. statického papíru (hedvábného papíru).
Jedná se o velice jemnou techniku, úzce související s energiemi.

Ačkoli je tato metoda velice jednoduchá, skládající se z pár hmatů, účinky jsou velice překvapující.

Páteř, jako každý organismus, vnímá každodenní stres, a proto je třeba dbát na to, abychom udrželi její sílu a zachovali tak její funkci. Breussova masáž uvolňuje napětí v okolí páteře, vyživuje ploténky a jednotlivé obratle, zlepšuje prokrvení, a tak odstraňuje bolest zad. Za použití přírodního oleje, který podporuje hluboké uvolnění svalů, natáhne páteř a podporuje tak klidný a zdravý spánek.Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle.

Breussova masáž je také spojena s tradiční čínskou medicínou, která se zaměřuje na meridián močového měchýře, kde se nachází přes 50 akupresurních bodů.

Breussova masáž je dále úzce spojena s Dornovou metodou. Tyto dvě metody se skvěle dopňují, a právě proto jsou prováděny v kombinaci. Breussova masáž dokonale odstraňuje napětí, proto je neodmyslitelně aplikována po Dornově metodě pro zklidnění těla. Někteří fyzioterapeuti provádí Breussovu masáž i před Dornovou metodou, pro uvolnění napětí a následnou lepší práci s klientem.

délka: 60 min
  490 Kč